Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Odpowiedź do konkursu [x]
Uwaga! W odpowiedzi nie podawaj swoich danych osobowych i kontaktowych. Organizator konkursu skontaktuje się z Tobą jeśli zostaniesz zwycięzcą!


od: 
Zadeklaruj zamówienie produktu
[x]
Liczba sztuk:
Po zatwierdzeniu zamówienia zostaniesz przekierowany na stronę płatności.
zamawia: 
 
Panel
offlinewichrowewzgorza blog budowlany - wyślij wiadomość - OBSERWUJ | Blog budowlany
Projekt: HOMEKONCEPT-13
152125 odwiedzin | wpisów: 387, komentarzy: 2198, obserwuje: 228

Przeszklenie sauny gotowe)

autor: wichrowewzgorza blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

I gotowe)

Przemyśleń było bardzo dużo, tak samo jak i wersji. Najpierw miało być szkło refleksyjne, potem grafit lecz na szczęście wybrałem całkowite bezbarwne. To było proste. O wiele więcej trapiło mnie jak to zamocować . Chciałem uniknąć wszelkich ram, uchwytów i innych „cosiów” co by tworzyło efekt ramy okiennej lub witryny. Miało być lekko i z jak największym przeszkleniem. Najpierw z otworu 190/245 cm zrobiłem 160/210. Było to konieczne by ukryć ocieplenie sauny i boazerie. Zrobiłem to z profili C50 i płyt GK woda/ogień. Wewnątrz sauny na płyty naklejony będzie kamień więc o wilgotność się nie martwię zwłaszcza że zdecydowana większość obudowy zatopiona jest w ociepleniu i „wystaje” zaledwie po kilka cm. Po zbudowaniu „maskownicy” ( oczywiście zlicowana jest idealnie ze ścianą pomieszczenia SPA ) przymocowałem progile ALU do elementów konstrukcyjnych „maskownicy” .W profile te miało być wklejone szkło. Ponieważ tafla ze szkła ma 12mm kupiłem profil U o wymiarach wewnętrznych 14/14/14 mm. Profile zamocowałem na kształt litery L - do bocznego i górnego profily maskownicy zaś potem obudowałem tak by w płaszczyźnie ściany pozostał zaledwie rowek 14mm. Po tym dokładnie wymierzyłem jaki rozmiar szkła będzie mi potrzebny. Wyszło 88 na 211,3 cm ( uwzględniłem 2 mm luzu) . Oczywiście zakupiłem zawiasy do szklanych drzwi typ „szkło/szkło” 180 /8-12mm i zamówiłem taflę szkła hartowanego. Zawiasy na tym etapie są po to by wyciąć pod nie odpowiednie otwory. Na szkło czekałem tydzień. Nabyłem w sklepie nosidła do szkła, klej bezbarwny szkło/metal i z dwoma kolegami przystąpiliśmy do wklejania. Ponieważ rozmiar szkła był o 12 mm wyższy niż „światło” otworu wsadziliśmy je pod kątem tak by weszło w górny profil. Zaś dalej wsuneliśmy go w boczny profil. Oczywiście dolny profil przykleiliśmy jako pierwszy i przy pomocy kleju montażowego przytwiwrdziliśmy go do posadzki. Wyszło jak chciałem. I co ważne. Miałem kilka wycen firm specjalizujących się w tym i chcieli za to od 3800 do 6000 zł! ( całość na gotowo z drzwiami i klamką ) Moje koszty to 1180 zł wliczając nosidła do szkła i dwie butelki wódki dla kumpli)Komentarze (3)
autor:mm_wonder_house  dodano: 5 miesięcy temu
Super, ze ogarniacie takie rzeczy sami !! BRAWO WY :) nas tez czeka niedlugo "projekt" sauna w lazience. Jak na razie mamy w niej zbiorowisko kartonow z przeprowadzki :) Czy korzystaliscie z jakiegos pomocnika jak zbudowac ... DIY itp. ? Czy fora byly skarbica wiedzy ? Macie moze jakies linki na co uwazac co koniecznie zrobic itp. ? Zamierzamy sie sami podjac tego projektu :) Dodaje was do obserwowanych jak widze jestecie skarbnica ciekawych pomyslow :p
autor:wichrowewzgorza  dodano: 5 miesięcy temu
Hey, zrobić saune to nie problem, problem prawidłowo ją zaprojektować. Forów jest sporo lecz wazny zdrowy rozsądek. Ja bym przed ostatecznym wykończeniem sauny ( czyli przybicie przysłowiowej boazerii) szczególną uwagę zwrocił na tzw prace przygotowawcze. W sunie należy mieć wentylację. Nie tylko te powietrze "wchodzące" lecz i wywchodzące-idealnie jakaś kratka z wentylacją grawitacyjną. Po drugie rozprowadźcie kable. A jest ich sporo, do oświetlenia ( w tym np led pod ławkami lub za oparciem), kable głosnikowe, kabel do czujnika temperatury, kable oczywiście do pieca- trójfazowe. Wszelkie kable wewnątrz sauny wyprowadźcie tam gdzie będzie sterownik.Kable muszą być odporne na wysoką temperaturę czyli SILIKONOWE!
Powodzenia
Odpowiedź do wichrowewzgorza
autor:mm_wonder_house  dodano: 5 miesięcy temu
Dzieki, sporo waznych wskazowek :) dajesz do myslenia :)

Iluzja optyczna )

autor: wichrowewzgorza blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Zainstalowałem gniazdko , tymczasowe by ekipa miała gdzie akumulatorki ładować i tak jakoś wyszło że sprawdzając je na krzesełku postawiłem lampkę. Potem zaś poczłapałem do oranżerii i ot taki to widok w witrynie z oranżerii do spa zastałem))Prace w SPA trwają

autor: wichrowewzgorza blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Prace w SPA idą pełną parą. Obudowaliśmy przewody do rekuperacji, gzyms nadokienny gotowy, przymiarka do led zrobiona a pan od glazury robi łazienkę... za miesiąc parapetówka w SPA) Pierwsze płytki))

autor: wichrowewzgorza blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

I ja się doczekałem zakupów płytek. Na fotce fragment łazienki przy SPA . Ściankę po prawej zastąpi szklany 12 mm panel na zamówienie....wkrótce więcej zdjęć)