Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Odpowiedź do konkursu [x]
Uwaga! W odpowiedzi nie podawaj swoich danych osobowych i kontaktowych. Organizator konkursu skontaktuje się z Tobą jeśli zostaniesz zwycięzcą!


od: 
Zadeklaruj zamówienie produktu
[x]
Liczba sztuk:
Po zatwierdzeniu zamówienia zostaniesz przekierowany na stronę płatności.
zamawia: 
 
Panel
onlinewichrowewzgorza blog budowlany - wyślij wiadomość - OBSERWUJ | Blog budowlany
Projekt: HOMEKONCEPT-13
152134 odwiedzin | wpisów: 387, komentarzy: 2198, obserwuje: 228

Krok piąty- GWC gotowe!

autor: wichrowewzgorza blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

blog budowlany - mojabudowa.pl

Koniec. Gruntowy wymiennik gotowy. Widać tylko wystający króciec rury na którym spocznie czerpnia. Studzienka kondensatu zakryta włazem. Czas na łyczek koniaczku)


Krok prawie ostatni - studnia skroplin i czerpnia

autor: wichrowewzgorza blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

blog budowlany - mojabudowa.pl

W okresie letnim powietrze schładza się w przewodach GWC i skrapla się para wodna. Należy przewidzieć możliwość odprowadzania tych skroplin. Ja zrezygnowałem z systemowej studzienki skroplin ground therm na rzecz kręgów betonowych.Starasprawdzona metoda i tania))))


GWC- Krok trzeci: instalacja rur na głębokości 2 m

autor: wichrowewzgorza blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

blog budowlany - mojabudowa.pl

I powoli kończy się montaż GWC. Po zmontowaniu prawie dwustu metrów rur w specjalnym układzie zapewniającym laminarny przepływ powietrza od czerpni do przepustnicy rekuperatora ekipa zasypuje wykop oczywiście zaczyna od ręcznej podsypki i zagęszczenia. Dziś wykop przestanie istnieć i hurra! GWC zrobione. Oczywiście pozostanie montaż czerpni i instalacji do odprowadzania skroplin ale do tego wrócę w przyszłym roku. Całośc zakończe dziś tylko zamontowanymi studzienkami. Czerpnie i pompy do kondensatu zamontuje w pół dnia jak żona zacznie wieszać firanki:))) Martwi mnie tylko jedno....czemu jest tak mało zwolenników GWC. W skali kosztów domu to zaledwie 1.25% kosztów a możliwość schłodzenia domu w czasie upałów darmowym powietrzem oraz doprowadzenie w czasie siarczystych mrozów ogrzanego powietrza ciepłem ziemi czyli za darmo do rekuperatora powino przekonać do wykonania GWC jako PODSTAWOWEGO elementu domu. Są opinie że GWC nie spełania oczekiwań i temperatura powietrza latem i zimą  nie rekompensuje kosztów. Ale tylko dlatego że wykonuje się go ze zwykłych rur kanalizacyjnych oraz zbyt płytko i ze zbyt krótkich odcinków rur. Zrobiony wg wyliczeń uwzględniających strefy klimatyczne, wsp. przewodności cieplnej gruntu, jego wilgotności oraz zapotrzebowania ilości powietrza musi działać. Zachęcam serdecznie...do GWC


Komentarze (5)
autor:hk-46  dodano: 2017-09-29 | 15:49:30
myśle, że główną przyczyną jest sam koszt instalacji. my bardzo chcieliśmy ale jeśli nie dostaniemy gminnej dotacji niestety przerasta aktualny budzet... mozna wiedziec jaki wyszedł u was koszt?
autor:wichrowewzgorza  dodano: 2017-09-29 | 16:16:34
koszt razem z robocizna i koparka okolo 25.000 zł. Dodam iz posiadamy dom o powuzytkowej prawie czterysya metrów wiec zapotrzebowanie powietrza obliczeniowo 12oo m.szch na godzine. W efekcie dalo to "wężownice" rur ponad dwiescie metrów.Poza tym na koszt mial wplyw rozmiar wykopu prawie 10 na 30 metrów i dwa metry głębokości. Standartowy koszt w budynku 150 m.kw to okolo 12 tys zł.
autor:aniabudujeoberona  dodano: 2017-09-29 | 18:28:53
Czy możesz napisać kilka słów o tym co to gwc i skąd pomysł?
Odpowiedź do aniabudujeoberona
autor:wichrowewzgorza  dodano: 2017-09-29 | 19:30:46
Hey , GWC to skrót od gruntowego wymiennika ciepla. W skrócie to dłuuugaśna rura zakopana w ziemi przez którą ssane jest powietrze do wentylacji domu
autor:marchos87  dodano: 11 miesięcy temu
A dlaczego nie glikol ?

Więźba coraz wyżej

autor: wichrowewzgorza blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

blog budowlany - mojabudowa.pl

Patyk po patyku powstaje konstrukcja dachu. Na budowie uwijają się dwiebrygady. Cieśle i ekipa od GWC. Ci pierwsi za dwa tygodnie oddadzą dach w ręce dekarzy ci drudzy w sobotęzasypują plątanine rur. Koniec stanu surowego otwartego pod koniec października)